Türkiye’de mafya hesaplaşmaları ve ırzına geçilen adalet

Hani tabiat boşluk kaldırmaz derler ya..Ne kadar doğru bir söz olduğunu Türkiye’nin adalet ve hukuk sisteminden anlayabiliyoruz. Zira adalet ve hukukun olmadığı eski antika, feodal dönemlerden kalma tek adam ve aile yönetim tarzını aşamamış ülkelerde adalet, sokaklara ve illegaliteye hakim olan aşiretimsi, gerici ve faşizm yanlısı mafyalarca sağlanır. Bu gün Türkiye’de adalet konusunda görünen tam anlamıyla budur.

Hepinizin bildiği gibi son dönemlerde bu mafya piyasasında özellikle 90’lı yıllardan beri tanıdığımız, bir dönem devletin örtülü işlerini fason olarak icra eden mafyalar, devasa maddi gelirlere ulaşmış, holdingleşmiş ve adeta devlet içinde yarı devlet derebeylik haline gelmişlerdir. Dünde, bu günde Türkiye’de mafya devletle iç içe geçmiş, simbiyotik bir ilişki içerisindedir. Türkiye’de istisnasız tüm mafyaların ideolojik ortak görüşü “sağ/muhafazakâr” görüştür. Çünkü yaptıkları yağma ve pis işleri ancak sağ ideolojinin muhafazakâr, soyut kavramlarıyla örttükleri gibi üstüne bir de halkın bir bölümünün gözünde “kült kahraman” haline gelmiş ya da getirilmişlerdir. Türkiye’de din ve milliyetçilik, hem devleti yöneten sağ iktidarların, hem de onunla iç içe geçmiş olan mafyanın en güzel kullanım aracıdır. Şekilde görüldüğü gibi..

Bir devlet düşünün…neden mafya ile iş birliği yapar ? Neden dış operasyonlarda bu adamları “ama biz şunun için, bunun için fason kullandık” bahanesine sığınır ??? Neden kendi kozmik odasında ki mahrem bilgileri ortaya saçarak ona hizmet eden binlerce evladının ölümlerine sebeb olur? Devletin kendi istihbarat elemanları, güvenlik güçleri yok mudur ? Yoksa, yetersiz ise o zaman bir devletten bahsedebilir miyiz ? Bu ve bunun gibi soruları ortalama zekâya sahip her vatandaş kendine sormalıdır.

Fotoğrafta görülen, görülmeyen hiç bir mafya arasında ayrım yapmıyorum. Hepsi yağmacı, kanunsuz, katil ya da azmettirici. Temsil ettikleri ideoloji ( çokca ağırlıklı ) ; sağ / muhafazakâr, arabesk, faşist, kadına değer vermeyen, kaba saba, ata erkil, nobran, baskıcı… kısacası kokuşmuş bir zihniyet.. Türkiye’de bir devrim olsa bu adamlara yapılacak tek şey; halka açık, şeffaf ve adil bir yargılama sonucu tüm mal varlıklarının son kuruşuna kadar el konulup, bunları ömrünün sonuna kadar, içeride çürüyene kadar kodese tıkmak olurdu. Bakın bu tip haramilerin yaşayışını, ultra lüks hayatlarını en açık şekilde ortaya koyan bir kaç Instagram sayfası ;

https://instagram.com/luxuryturkeyss?igshid=mezs4ne40x8z

https://instagram.com/luxliturkey?igshid=t82parynjg9j

https://instagram.com/luxrichieturkiye?igshid=1peud16xcfnd8

https://instagram.com/illegalturkiye?igshid=1j2oqtheom5zq

Yurt dışına çıkmak, kaçmak isteyen bizim gençleri ve orta doğulu mültecileri çoğunuz hiç anlamıyorsunuz. Onlar yurt dışına sadece para kazanmak için değil, kendi ülkelerinde hukuk ve adalet olmadığı için Avrupa ülkelerine gitmek istiyorlar. Bu insanlar yaşadıkları ülkede bir devletin olmadığını, olsa bile o devletin kendi devletleri değil bir avuç azınlığın devleti olduğunu, insanların devletlerine karşı kağıt, kimlik üstünde vatandaşlık hariç, duygusal ve mantıksal tüm bağlarını kopardığını görüyoruz. Yeni bir dönem bu. Devletlerle, vatandaşların bağlarının koptuğu bir döneme girerken, yaşadığımız corona bu konuda altın vuruşu yaptı..

Son olarak sizleri güncel mafya/devlet konularıyla ilgili sizler için özel seçtiğim bazı Youtub videolarıyla baş başa bırakıyorum… ( İğrenç, mide bulandırıcı ve trajikomik insanlar..😀 )

Kitap tavsiyeleri :

• Akp, cemaat, Sünni ulus/yeni Türkiye üzerine tezler ( Fatih Yaşlı )

• Bay pipo ( Soner Yalçın, doğan Yurdakul)

• Casuslar kitabı ( Murat Yetkin )

Makale

Makale

Timur Türker / 16.Mayıs 2020 / saat : 10:30

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s